← Recenzja Exante

Alexey Kirienko biografia założyciela EXANTE

Alexey Kirienko jest założycielem i Przewodniczącym Rady Dyrektorów EXANTE. Jest specjalistą w dziedzinie funduszy hedgingowych oraz ekspertem w dziedzinie instrumentów pochodnych.

Przegląd

alexey kirienko

Aleksiej Kirienko

CEO EXANTE BROKER
LOKALIZACJA

Malta

Alexey mówi w trzech językach: angielskim, chorwackim i rosyjskim.

EDUKACJA

Magister (ekonomia)

Rosyjski Państwowy Uniwersytet Nafty i Gazu im. Gubkina (2003 - 2006)

Kim jest Aleksiej Kirienko?

Edukacja i pierwsze inwestycje

W 2006 roku Alexey ukończył Rosyjski Państwowy Uniwersytet Ropy i Gazu im. Gubkina (dawna Moskiewska Państwowa Akademia Ropy i Gazu). Jeszcze w trakcie nauki młody Alexey zaczął interesować się teorią prawdopodobieństwa, a podczas studiów na wydziale ekonomii Kirienko próbował spojrzeć na część finansową w szczególności z perspektywy teorii gier, prawdopodobieństwa warunkowego i statystyki.

Będąc na drugim lub trzecim roku studiów, młody człowiek zaczął już dokonywać pierwszych inwestycji, a mianowicie handlować papierami wartościowymi. Mimo początkowych chęci podjęcia pracy w dużej spółce naftowo-gazowej, Aleksiej postanawia całkowicie poświęcić się inwestycjom i handlowi. Na piątym roku studiów Aleksiej Kirienko wraz z kilkoma innymi kolegami zajmuje się arbitrażem statystycznym. W latach 2005-2006 dzięki temu młodzi studenci zarobili swoje pierwsze duże pieniądze.

Działalność akcyjna i maklerska

W 2006 roku Alexey, wspólnie z Anatolijem Knyazevem, zarejestrował fundusz na Kajmanach. Pomimo kryzysu, rok 2008 był najbardziej udanym rokiem dla funduszu Aleksieja - z 8 milionami dolarów w aktywach.

W 2009 roku Alexey i jego partnerzy postanowili zamknąć fundusz i skupić się na rozwoju platformy handlowej dla giełd.

W 2010 roku zespół Alexeya zaczął rozwijać oprogramowanie handlowe. Na początku robili to dla siebie, ale w miarę jak ich praca stawała się coraz bardziej interesująca dla innych uczestników rynku, Alexey zaczął myśleć o modelu biznesowym i o tym, jak optymalnie ją spieniężyć. Wtedy właśnie pojawił się pomysł na działalność brokerską.

Początki EXANTE i jego historia

Latem 2011 roku Alexey i jego partnerzy Anatoly Kniazev i Gatis Eglitis założyli nową firmę - EXANTE. Wszystkie procedury rejestracyjne zostały zakończone na Malcie. Wkrótce spółka z powodzeniem uzyskała licencję MFSA. Już w 2012 roku, firma otrzymała drugi podział z rejestracją na Cyprze, a w 2019 roku organizacja otrzymała licencję w Hong Kongu.

Przez 10 lat cały zespół EXANTE ciężko pracował na ugruntowanie swojej pozycji na rynku. Odzwierciedleniem tej owocnej pracy jest ponad 30 otrzymanych nagród, z których wszystkie są wysoko cenione w branży finansowej.

Dotakich nagród należą:

  • Nagroda inwestycyjna;
  • Różnorodność w finansach;
  • Cyfrowa Firma Inwestycyjna;
  • Nagrody za innowacje inwestycyjne.

Prawie od pierwszego dnia firma znalazła swoich pierwszych klientów. Wysokiej jakości oprogramowanie, które stało się jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych w WNP, a także kreatywne i nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu, pomogły Aleksiejowi osiągnąć pożądany sukces i zbudować dużą bazę klientów.